Kontaktai
Address: Kranto g. 1, Užmiškių kaimas, Šilų sen, Kranto gatvė 1, 55464 Užmiškiai
Socialiniai tinklai
Kontaktinė forma
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Naujienos

Lokio uoga
Naujiena

Atidarytas Valgomųjų sausmedžių ir Braškių sezonas!

Vasara jau čia, o su ja ateina gausus derlius dviejų pačių maloniausių ir maistingiausių uogų: medaus uogų ir braškių. Šios ryškios uogos ne tik džiugina skonio receptorius, bet ir gausios svarbiausiomis maistinėmis medžiagomis, kurios gali pagerinti jūsų bendrą sveikatą. Atidarius uogų sezoną, tai puiki proga pasimėgauti jų šviežiu, sultingu skoniu.

Kodėl verta rinktis šviežias uogas?

1. Maistinė Vertė:

Valgomieji sausmedžiai: Turtingos antioksidantais, vitaminais C ir A bei skaidulomis, medaus uogos puikiai tinka imuninei sistemai stiprinti, odos sveikatai gerinti ir virškinimui palengvinti.

Braškės: Žinomos dėl didelio vitamino C kiekio, braškės taip pat yra geras mangano, folio rūgšties ir kalio šaltinis. Jos padeda palaikyti širdies sveikatą, reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir suteikti priešuždegiminį poveikį.

2. Vietinės ir Šviežios: Pirkdami šviežias uogas iš vietinių ūkių, užtikrinate, kad gaunate geriausios kokybės produktus. Vietinės uogos dažnai skinamos tada, kai jos yra pačios prinokusios, todėl jų skonis ir maistinė vertė yra aukščiausios kokybės, palyginti su tomis, kurios buvo transportuotos ilgas atstumus.

3. Parama Vietiniams Ūkininkams: Pirkdami uogas iš vietinių augintojų, palaikote bendruomenę ir prisidedate prie vietos žemės ūkio tvarumo. Tai ne tik padeda aplinkai, mažinant anglies pėdsaką, bet ir stiprina vietos ekonomiką.

Uogų skynimo malonumas

Dalyvavimas uogų skynime yra puikus būdas mėgautis lauku ir susisiekti su gamta. Daugelis ūkių atveria savo laukus visuomenei uogų sezono metu, siūlydami smagią ir edukacinę patirtį šeimoms ir pavieniams asmenims. Štai kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę išvykti rinkti uogų:

Šviežumo Garantija: Nėra nieko panašaus į savo rankomis skinamas uogas ir jų mėgavimąsi pačiu šviežumu.

Pramogos Šeimai: Uogų skynimas yra įdomi veikla visų amžiaus grupių žmonėms, suteikianti galimybę šeimoms pabendrauti ir mokyti vaikus apie maisto kilmę.

Ramybė ir Atsipalaidavimas: Laiko leidimas gamtoje ir paprastos uogų skynimo veiklos užsiėmimas gali būti raminantis ir sąmoningas patyrimas.

Patarimai, Kaip Pirkti ir Laikyti Uogas

1. Geriausių Uogų Pasirinkimas: Ieškokite ryškių, tolygiai spalvotų uogų. Jos turėtų būti tvirtos ir sultingos, be pelėsio ar sužeidimų požymių.

2. Laikymas: Laikykite uogas šaldytuve, kad jos ilgiau išliktų šviežios. Plaukite jas prieš valgant, kad išvengtumėte jų suglebimo.

3. Šaldymas Vėlesniam Naudojimui: Jei turite daug uogų, užšaldykite jas, kad galėtumėte mėgautis jų gerumu visus metus. Tiesiog nuplaukite, nusausinkite ir išsklaidykite jas ant kepimo skardos, kad užšaltų atskirai, prieš perkeldami į šaldymo maišelį.

Rekomendacijos, kaip galite mėgautis Valgomaisias sausmedžiais ir braškėmis

1. Kokteiliai ir Sultys: Maišykite jas į kokteilius ar sultis, kad gautumėte gaivų ir sveiką gėrimą.

2. Desertai: Naudokite jas pyraguose, tortuose, ledų ir kitų desertų gamyboje.

3. Salotos: Įdėkite saują uogų į salotas, kad suteiktumėte saldumo ir rūgštumo.

4. Pusryčiai: Papuoškite savo grūdų, jogurto ar blynelių šviežiomis uogomis, kad pradėtumėte dieną su maistinių medžiagų pliūpsniu.

Todėl Valgomųjų sausmedžių ir braškių sezoną skelbiame ATIDARYTĄ!!! Šis metas yra puikus laikas mėgautis šviežiausiomis, skaniausiomis uogomis. Nesvarbu, ar perkate jas tiesiogiai iš vietinių turgų, ar dalyvaujate uogų skynimo veikloje, tikrai mėgausitės jų skoniu ir sveikatos nauda. Palaikykite vietinius ūkininkus ir palepinkite save gamtos saldžiaisiais dovanomis šiandien! Nepraleiskite šių metų uogų sezono! Nes jis bus trumpas užsisakykite uogų jau dabar!!!

Užsisakyti galite www.lokiouoga.lt, jeigu kyla klausimų visada galite parašyti mums asmenine žinute į Instagram “Lokio_uoga” arba Facebook “Lokio uoga/Valgomųjų sausmedžių ūkis”, atsakysime kaip galėdami greičiau.

Panašios naujienos

Atidarytas Valgomųjų sausmedžių ir Braškių sezonas!

Vasara jau čia, o su ja ateina gausus derlius dviejų pačių maloniausių ir maistingiausių uogų: medaus uogų ir br

Skaityti daugiau
2023 metų sezonas baigtas

Valgomųjų sausmedžių sezonas baigtas !!! Sezonas buvo labai trumpas, dėl didelių šiais metais užklupusių šaln

Skaityti daugiau